Установка повної біологічної очистки стічних вод СПБО-60, до 60 м3/добу
2 608 229 ₴
- Під замовлення
- Код: СПБО-60
- +380 (67) 500-77-66
- +380 (44) 576-19-45
Модульна станція «СПБО-60» призначена для біологічного очищення господарсько-побутових і попередньо очищених виробничих стічних вод. Дана установка виконана в заводських умовах згідно ТУ У 16458959-005-99 і являє собою металеву ємність зі спеціальним захисним покриттям. Модульна станція «СПБО-60» розділена на технологічні зони, у верхній частині обладнана кришками для монтажу обладнання та його технічного обслуговування. Вид кліматичного виконання модульної станції УХЛ4, для роботи при температурі навколишнього повітря 12-35 0С і відносній вологості до 80 %.
Модульна станція «СПБО-60» технологічно виготовлена як аераційна установка, розрахована на повне окислення (аераційна зона виконана за принципом аеротенках змішувача) зі стабілізацією надлишкового мулу, в якій реалізована 6-ти ступінчаста технологія повної біологічної очистки стічних вод.
1. Вузол регулювання подачі стічної рідини, яка надходить в модульну станцію «СПБО» (I-а ступінь)
З розподільної чаші по самопливному трубопроводу стічні води подаються на «СПБО-60», безпосередньо в камеру гасіння напору (вузол регулювання подачі води). За допомогою шибера встановлюється необхідний витрата стічних вод, що надходять на механічну очистку модуля «СПБО-60». Надлишок стічних вод по самопливному трубопроводу Ø110 мм повертається в усереднювально-накопичувальний резервуар, тягнучи за собою повітря, завдяки чому здійснюється процес додаткової аерації стічної рідини і її перемішування усереднювачі-накопичувачі, що запобігає загнивання стічної рідини і збільшує ефект очищення.
2. Механічне очищення (II-а ступінь)
Стічні води самопливом надходять на вузол механічного очищення стічних вод (сито-контейнер). В ситі затримуються механічні домішки, фракцією більш 5мм. Видалення затриманих забруднень з сита здійснюється по мірі накопичення забруднень вручну.
3. Аерація стічних вод і перемішування їх з активним мулом (III‑ а ступінь)
Далі стічні води надходять в зону аерації (можлива комплектація установки анаеробної зоною). Зона аерації модульної станції «СПБО-60» розрахована на режим повного окислення забруднень. В зоні аерації стічна рідина насичується киснем і перемішується з активним мулом за допомогою заглибного імпелерного електромеханічного аератора типу «4ВМ», який дозволяє підтримувати високу концентрацію активного мулу і не вимагає пристрою систем подачі і розподілу повітря.
Аераційна зона додатково може бути обладнана об'ємно-блочним завантаженням. Використання об'ємно-блочного завантаження дозволяє інтенсифікувати процес біологічної очистки і створює сприятливі умови для розвитку повільно зростаючих штамів мікроорганізмів – деструкторів забруднень, що важко окислюються. Крім того, використання іммобілізованих мікроорганізмів дозволяє підвищити надійність роботи очисних споруд, особливо у разі зміни витрати або складу стічних вод, які очищуються.
4. Освітлення стічних вод (IV -я і V-я ступені)
Освітлення стічних вод передбачено в двох камерах, перша з яких (IV-я ступінь) становить єдине ціле із зоною аерації. Стічна рідина протікає через обидві секції освітлення самопливом, при цьому обложений мул з першої камери повертається в зону аерації безперервно під дією гідродинамічних сил. Активний мул з другої камери освітлення (V-я ступінь) повертається в зону аерації безпосередньо за допомогою аератора.
5. Попередня доочищення стічних вод (VI-я ступінь)
Очищена вода з другої камери освітлення самопливом надходить на фільтр доочистки, який самостійно промивається, з плаваючим зернистим завантаженням (VI-я ступінь) і далі на випуск з модуля.
При відключенні електроенергії модуль «СПБО-60» працює як багатоступінчастий відстійник, забезпечуючи очищення стічних вод від зважених речовин, жирів і плаваючих забруднень приблизно на 50%. При відновленні електропостачання установка переходить в нормальний режим роботи.
Особливості технології очистки стічних вод застосовуються модулях «СПБО-60»:
· аерація та перемішування суміші стічних вод з активним мулом здійснюється занурювальним електромеханічним аератором, який дозволяє підтримувати високу концентрацію активного мулу в зоні аерації і не вимагає пристрою систем подачі і розподілу повітря. Аераційна зона може додатково обладнуватися об'ємно-блочним інертним завантаженням;
· висока концентрація активного мулу в зоні аерації забезпечує стійкий буферний ефект при залповому надходженні стічних вод, особливо з високими значеннями БПКп;
· наявність двох ступенів освітлення для кожного блоку очищення забезпечує додаткове підвищення якості очищеної води і виключає необхідність влаштування вторинних відстійників. Обидві ступені освітлення складають єдине ціле із зоною аерації. Стічна вода протікає через обидві ступені освітлення самопливом. При цьому активний мул, який осідає в першій ступені освітлення, безперервно повертається в зону аерації під дією гідродинамічних сил, а активний мул з другого ступеня освітлення безперервно «підсмоктується» в аераційну зону безпосередньо аератором. При цьому не вимагається пристрою мулової насосної станції циркулюючого активного мулу;
· знижене споживання електроенергії, в порівнянні з традиційної технологічної схеми очищення стічних вод.
Основні атрибути | |
---|---|
Виробник | Промтехвод |
Країна виробник | Україна |
Користувацькi характеристики | |
Гарантійний термін | 12 |
Спосіб очищення | Механічний, Біологічний |
Кількість обслуговуючих осіб | 1 |
Ступінь очищення | 90 |
Спосіб відведення очищеної води | Примусовий |
- Ціна: 2 608 229 ₴